Premier złożył życzenia z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego

"Drodzy uczniowie! Coś się kończy, coś zaczyna... Za Wami wakacje, przed Wami szkoła. Pierwszy dzwonek już zabrzmiał. Życzę Wam, by nauka była przyjemna i pożyteczna. Wszystkiego dobrego i samych sukcesów! Samych piątek!" - napisał z tej okazji na Twitterze szef rządu Mateusz Morawiecki.
Życzenia uczniom, nauczycielom i rodzicom złożyła również szefowa MEN Anna Zalewska.
"Życzę, aby wyzwania, jakie pojawią się w najbliższych miesiącach były źródłem satysfakcji i motywowały do dalszych działań. Nauczycielom oraz uczniom składam serdeczne życzenia pomyślnego roku, zrealizowania planów i marzeń" - czytamy. "Rodzicom z kolei dobrej, owocnej współpracy ze szkołą oraz wielu sukcesów edukacyjnych ich dzieci. Wierzę, że czas spędzony w szkole będzie dla nich pełen pozytywnych doświadczeń, związanych ze zdobywaniem nowych umiejętności i poznawaniem świata" - dodała.
Minister zwróciła się również do przedszkolaków, życząc im, by nowy rok szkolny był "okazją do odkrywania świata oraz radosnych zabaw w gronie rówieśników". Szczególne życzenia minister zaadresowała do "całej społeczności oświaty polonijnej na całym świecie". "Niech nowy rok szkolny będzie czasem wielu sukcesów edukacyjnych, wzmacniania więzi z Polską, ojczystym językiem oraz naszą tradycją i kulturą" - napisała.
"Życzę wspaniałego roku szkolnego 2018/2019 w wyjątkowym czasie obchodów rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości" - podkreśliła minister. (PAP)